top of page

Prirodzene.

Z dreva.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

GYIK

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Je možné vytvoriť strešný priestor pod strechou?

Samozrejme. Napriek mnohým názorom nie je problém ani konštrukcia väčšieho nákladného priestoru. V takom prípade sú vnútorné tyče konzol odstránené a ovplyvnené prvky sú dimenzované na vyššie zaťaženie (+90 kg / m2, ale až +150 kg / m2).

Vydrží strecha súčasne škridly a solárne panely?

Samozrejme, ešte oveľa viac. Naše konštrukcie vždy navrhujeme pre vrstvy špecifikované zákazníkom a iné zaťaženia, s prihliadnutím na primeranú rezervu. Výsledkom dimenzovania je vhodná geometria nosníkov, prierezy dreva a typy nechtových dosiek.

Chcem plochú strechu. Dá sa to vyriešiť aj s väzníkovou konštrukciou?

Áno. V takom prípade sa musia brať do úvahy priehradové nosníky vyrobené s rovnobežnými hornými a dolnými pásmi alebo prípadne s miernym sklonom 1,5 mm horného pásu, ktorý môže byť vysoký až 35 cm. Na konci konzol vyrábame na požiadanie aj podkrovný nástavec. Horný pás treba len nastupit a zalepiť (možno tepelne izolovaný). Toto riešenie je oveľa nákladovo efektívnejšie a rýchlejšie ako výroba železobetónovej dosky.

Môže sa použiť aj na prestavbu existujúceho rodinného domu?

Áno, veľmi sa to odporúča. Na rozdiel od klasickej stolárskej strechy ľahká strecha menej zaťažuje existujúce steny a základy. Ďalej priestorová tuhosť montovanej strechy vystužuje aj starú budovu. Odporúča sa však vyrobiť nový železobetónový veniec.

Ako dlho trvá úprava štruktúry?

Keďže hovoríme o prefabrikovanej konštrukcii, jednoduchšia cca. Inštalácia strechy s rozlohou 200 m2 na mieste trvá len 2 dni. To zahŕňa inštaláciu základných prvkov na steny, tiež nastavenie, uchopenie a spevnenie strechy.

Aký mechanizmus je potrebný na zostavenie strechy?

Vyžaduje sa žeriav, ktorý sa však používa iba na zdvíhanie väčších prvkov. Takže v prípade rodinného domu je potrebné si ho prenajať na 3-5 hodín. Ostatné menšie konzoly sa zdvíhajú ručne. Pre krátke rozpätia (5 - 6 m) nie je potrebný žeriav.

bottom of page