top of page

Väzníkové konštrukcie s inovatívnou technológiou

Updated: Mar 27, 2023

Čo sa väzníkových striech týka


Celú republiku kvalitou zastrešujeme, tých najlepších ľudí okolo seba angažujeme.

Je Tvoj pohľad na kvalitnú strechu prísny? Napíš nám a splníme Ti Tvoje sny.


Opakujúca sa otázka: Oplatí sa vyberať väzníkovú strechu?


Áno, začali sme sa ňou zaoberať, pretože vieme a veríme jej dodnes. Zastaranosť dávnej doby, podľa ktorej konštrukcie z robustných hrubých prvkov poskytujú skutočne bezpečnú a odolnú strešnú konštrukciu, tu stále žije. Naproti tomu technológia väzníkovej strechy začala svoju cestu z Ameriky v 50. rokoch minulého storočia, aby bola výroba flexibilnejšia, rýchlejšia a čoraz náročnejšia. S pomocou špeciálne vyvinutého softvéru a našich skúsených špecialistov, s presnou výrobou a menšou spotrebou materiálu s tými správnymi profesionálmi, môže byť strešná konštrukcia lacnejšia, inteligentnejšia, flexibilnejšia a rýchlejšia. Naše porovnanie vám môže pomôcť zorientovať sa v detailoch (tabuľku je možné zobraziť iba na počítači).


Naša práca na väzníkovú strechu vo Veľkom Mederi
Naša práca na väzníkovú strechu vo Veľkom Mederi

Krátky prehľad kľúčových predností technológie


Životaschopnosť klasickej, tesárskej strešnej konštrukcie je nespochybniteľná, no postupom času sa objavujú technológie a statické výzvy, ktoré si vyžadujú inovatívne riešenia, a to všetko rovnako efektívnym, no cenovo výhodným spôsobom.

Vďaka priehradovej konštrukcii je možné presiahnuť voľné rozpätie až 34 metrov bez vnútornej podpory a ďalších nákladov, čím sa ušetrí veľa peňazí a času.

Montáž strešnej konštrukcie je rýchlejšia, je to aj šetrnejšia úloha pre tesárov, nakoľko prvky zdvíhané žeriavom si nevyžadujú fyzickú námahu a s prefabrikovanými nosníkmi strechu môžeme zrealizovať už za 2 dni.

Nie sú potrebné vnútorné podporné steny, t.j. dispozičné usporiadanie je možné kedykoľvek prispôsobiť, nie je potrebné venovať osobitnú pozornosť podpore strechy.

Dispozícia objektu je ľubovoľná, Jeho využiteľnosť sa osvedčila aj pri rekonštrukcií rodinných domov, keďže odľahčená konštrukcia strechy a statické pôsobenie je menšou záťažou pre steny. Dá sa použiť aj pri plochých strechách a vďaka starostlivej statike striech si vyžaduje asi o 30 percent menej dreva na väzníkovú strechu.


Prvky rezané na mieru s poloautomatickou CNC pílou
Prvky rezané na mieru s poloautomatickou CNC pílou

Správne a bezpečne navrhnutá konštrukcia strechy si vyžaduje dostatočné skúsenosti a znalosti. Kto nechce riskovať, nevyberá len podľa ceny. Cenový rozdiel nie je ovplyvnený ziskom, ale skôr kvalitnými surovinami a precíznou investovanou prácou.


Pretože na statiku sa kladie veľký dôraz, minimálne toľko, ako je zaťaženie strechy
Pretože na statiku sa kladie veľký dôraz, minimálne toľko, ako na zaťaženie strechy.

Statici vašu strechu dimenzujú v súlade platných noriem, ktoré sú v každom prípade prispôsobené na základe individuálnych parametrovstále (napr. typ krytiny a podhľadu, fotovoltaické panely) a užitné (napr. úložný priestor v podstreší) zaťaženia, klimatické podmienky.

Správne navrhnutá a realizovaná strešná konštrukcia je mimoriadne odolná a bezpečná a má slúžiť vlastníka po dobu celého života.

Spoj lisovaný oceľovými doskami je pevnejší ako samotná štruktúra dreva, teda nosná konštrukcia krovu je mimoriadne robustná a odolná.


Robustné pripojenie styčníkových dosiek
Robustné pripojenie styčníkových dosiek

Hotová konštrukcia sa zvyčajne spája s masívnym (betónovým) vencom cez pomúrnicu, chránený bitúmenovou podložkou. Ak je strecha príliš členitá, je lepšie realizovať plne vstavané, obývateľné podkrovie klasickým tesárskym riešením, no úložný priestor je možné v prípade potreby zrealizovať takmer vo všetkých prípadoch.Prinášame vaše očakávania pod strechu


Záleží aj na tých najmenších, preto medzi naše referenčné práce patria aj výstavby strešnej konštrukcie rodinných domov, verejných budov, materských škôl, športových hál, priemyselných a poľnohospodárskych objektov, od projektovania až po statickú výstavbu. Našou hlavnou skúsenosťou sú najmä roky, ktoré nám dali príležitosť rozvíjať sa, prehlbovať náš profesionálny prístup a vyzdvihnúť naše príležitosti, ktoré teraz dôkladne využívame.


Dodávka hotových krovov na stavb
Dodávka hotových krovov na stavbu
Riaditelia našej spoločnosti ako certifikovaní stavební inžinieri kladú veľký dôraz okrem technického výkladu a profesionálneho riešenia aktuálnych úloh aj na poskytovanie úžitkovej hodnoty našim klientom.
Hotové krovy na prepravu. V pozadí, v našom priemyselnom parku s rozlohou takmer 8 500 m² vidíme jeden časť priebežne dopĺňaného, v súčasnosti viac ako 1 100 m³ kvalitného reziva, ktoré vymieňame súbežne s výrobou. Takto vieme zabezpečiť fixné ceny aj napriek zvýšeniu cien surovín
Hotové krovy na prepravu. V pozadí, v našom priemyselnom parku s rozlohou takmer 8 500 m² vidíme jednu časť priebežne dopĺňaného, v súčasnosti viac ako 1 100 m³ kvalitného reziva, ktoré vymieňame súbežne s výrobou. Takto vieme zabezpečiť fixné ceny aj napriek zvýšeniu cien surovín

Strecha ako vrchol nášho domova


Strecha je ako vzťah dvoch ľudí.


Pôsobí na ňu sila, nátlak, bremená, napriek tomu musí zostať v rovnováhe.

Rovnako ako rodina, aj strecha musí obstáť v skúške času. Preto využívame naše najlepšie znalosti, najlepšie suroviny a najmodernejšie výrobné technológie, pretože kvalita a spokojnosť zákazníkov sú našimi najvyššími prioritami od samého začiatku. Strecha Belatti obstála v skúške času už 26 rokov.

Náš profesionálny montér, Zoltán v práci, pre ktorého neexistuje nesplniteľná úloha.
Náš profesionálny montér, Zoltán v práci, pre ktorého neexistuje nesplniteľná úloha.
Charakteristickým znakom našich striech je technická precíznosť, najefektívnejšie dimenzované konštrukcie z hľadiska individuálneho zaťaženia a iných podmienok, ktoré sú postavené z tých najkvalitnejších surovín,- správne predupraveného a impregnovaného dreva.

Vyžiadajte si bezplatnú cenovú ponuku na mieru, ktorú vám zašleme e-mailom v priebehu niekoľkých dní.


Naša výrobná hala s rozlohou viac ako 3 500 m²
Naša výrobná hala s rozlohou viac ako 3 500 m²

Inovatívna BELATTI STRECHA - Neustále inovujeme a vyvíjame


Inovatívne napredujeme, kde hlavným benefitom je zabezpečenie našej strechy ešte rýchlejšie a presnejšie po celej republike, na maďarskom aj slovenskom trhu. Stojí to za to, pretože naši zákazníci majú hlavný prínos. Medzitým sme už prešli mnohými vývojmi.

Najnovšie, v roku 2021, priamo uprostred surovinovej krízy, sme odštartovali nový vývoj: nanovo inštalovaná výrobná technológia, jedinečná v regióne, je umiestnená v hale s podlahovou plochou viac ako 3 500 m².

Cieľom investície bolo rýchlo a precízne slúžiť potrebám našich zákazníkov, preto aktuálne prinášame jednotlivé nápady pod strechou v priebehu týždňa.


Najdlhšie používaná styčníková doska MiTek na svete, pred procesom lisovania do dreva, s polohovaním laserovým projektorom.
Najdlhšie používaná styčníková doska MiTek na svete, pred procesom lisovania do dreva, s polohovaním laserovým projektorom.

JIG systém, lasery a automatický CNC lis


Rozmerovú presnosť našich konštrukcií zaručuje systém EASY-JIG, teda automatické pohyblivé kotúče namontované na lisovacom stole, ktoré sa prispôsobia vonkajšiemu obrysu priehradového nosníka (za menej ako 30 sekúnd), ktorý práve chceme zostaviť, čím sa eliminujú možné rozmerové chyby, a čím je zaručená rozmerová presnosť.


Okrem toho sa geometria jednotlivých drevených prvkov a styčníkových dosiek premieta na lisovací stôl pomocou stropných laserových projektorov, pričom sa určuje ich presná poloha. CNC riadený automatický lis načíta polohu styčníkových dosiek zo statických návrhov, takže lisuje v automatickom režime bez obsluhy a prispôsobuje veľkosť prítlaku v závislosti od veľkosti a typu styčníkov.


Dokončené priehradové nosníky na automatickom vyhadzovacom systéme
Dokončené priehradové nosníky na automatickom vyhadzovacom systéme

V súčasnosti ako najmodernejší a najpresnejší výrobca v Karpatskej kotline vyrábame strešné konštrukcie celoštátne. Ak chcete získať férovú a bezplatnú cenovú ponuku, napíšte nám.


Len to najlepšie - to garantujeme!


Vlastníme certifikát výrobnej inšpekcie, ktorý potvrdzuje, že výrobok je v súlade s príslušnými harmonizovanými európskymi normami a predpismi. Značka CE je od roku 1993 povinnou značkou zhody pre výrobky predávané v Európskom hospodárskom priestore. Označenie CE znamená, že výkon produktu bol podrobený hodnoteniu, ktoré je trvalé. Označenie CE musí byť zobrazené na každom nosníku, takže je možno ho nájsť aj na nami vyrobených konštrukciách. Značka potvrdzuje, že sme schopní vyrábať efektívnejšie, výkonnejšie a kvalitnejšie produkty bezpečným a nepretržitým spôsobom.


Pre bezplatnú žiadosť o cenovú ponuku, otázku, odbornú pomoc alebo partnerstvo nás neváhajte kontaktovať kliknutím TU.

Náš certifikát je každoročne aktualizovaný s povinnou platnosťou
Náš certifikát je každoročne aktualizovaný s povinnou platnosťou

Comments


bottom of page