top of page

Prirodzene.

Z dreva.

DREVO

strecha-rezivo-drevo-dreveny-tram-stavebnictvo-vaznikova-strecha

DREVO/REZIVO

Kvalita surovín je dôležitá z mnohých ohľadov, vrátane skutočnosti, ktorý môže časom spôsobiť väčšie alebo menšie nepríjemnosti, pretože drevo, rovnako ako všetka živá hmota, pracuje. Bezpečnosť vašej strechy ovplyvní váš domov na generácie dopredu.

Zhromaždili sme najdôležitejšie aspekty, ktoré musia byť splnené, aby bola konštrukcie skutočne odolná a mohla byť navrhovaná až na 50 rokov.

ulahcena-konstrukcia-realizovanie-montaz-striech-drevo-kavlitne-suroviny

Tzv. harmonizovaná európska norma stanovuje maximálny obsah vlhkosti dreva, ktorá nesmie prekročiť 22%. Vďaka strojovému sušeniu sa drevený materiál dostane do stabilného stavu, takže v ňom nevzniknú praskliny spôsobené sušením a nedeformuje sa. Obsah vlhkosti v dreve klesá po vysušení na 13 - 18%, čo súčasne zaručuje likvidáciu škodcov v dreve. Sušenie v komore pri vysokej teplote tiež zabije všetky huby a hmyz.

Nedostatky rýchlej práce spočívajú v tom, že mnoho výrobcov pracuje s nedostatočne vysušeným a nekontrolovaným drevom, takže styčníkové plechy sa môžu z dreva časom uvoľniť, čo znižuje stabilitu konštrukcie.

VLHKOSŤ

triedne-kvalitne-drevo-stavebnictvo

V spoločnosti Belatti používame iba strojovo triedené podľa pevnosti C24, sušené a hobľované drevo. Všetky drevené prvky majú označenie CE. Aj keď je materiál v našej výrobe už triedený, každý prvok je pred výrobou dvakrát vizuálne skontrolovaná, raz pred impregnáciou a potom pred rezaním. Počas vizuálneho triedenia sa znovu kontrolujú faktory určujúce pevnosť dreva. Príklady sú veľkosť a hustota uzlín, šikmosť, rast kôry, trhliny, zakrivenie, zmena farby.

KVALITA

drevo-na-stresnu-konstrukciu

Drevo k nám prichádza zhobľované, vďaka čomu zaručujeme rozmerovú presnosť našich výrobkov a rozmery požadované statickými výpočtami. Na rozdiel od nás však veľa výrobcov pracuje s nehobľovaným drevom a vyrábajú z neho konštrukcie. Naše drevo pochádza z Rakúska, Českej republiky, Švédska a Ruska. Cena dreva nedávno začala prudko stúpať, takže sa mnohí snažia udržiavať ceny na úkor kvality. Rozdiel v kvalite, s ktorým sa môžeme stretnúť u lacnejšieho (nehoblovaného, ​​nedostatočne vysušeného) dreva, môže vyžadovať časom oveľa vyššie výdavky, takže konečná cena by nemala určovať viazanosť našich zákazníkov, keďže naša spoločnosť garantuje cenu aj kvalitu, čo je zaručené aj tým, že Belatti disponuje aj certifikátom riadenia výroby..

ROZMEROVÁ PRESNOSŤ

imregnovany-dreveny-nosnik-pre-stresnu-konstrukiu

Pred výrobou je konštrukčné drevo impregnované ponorením v hydraulickej vani proti škodcom a drevokazným hubám. Po ponorení bude mať drevo v našom prípade obvyklú žltú farbu. 

IMPREGNÁCIA

bottom of page