top of page

Prirodzene.

Z dreva.

TECHNOLÓGIA

Realizovane-typy-striecha-konstrukcii

FÁZY PRÁCE

vypracovanie návrhu/projektu

výroba

preprava

montáž na mieste

Navrh-yroba-a-montaz-vaznikovych-krovov-staticka-bezpecnost

VYPRACOVANIE NÁVRHU/PROJEKTU
Kto mi navrhuje strechu?

Prvou fázou každého procesu je zameranie stavby. Projekt je následne spracovaný našimi statikmi v špeciálnom softwari vo vzťahu k požadovaným normám, ktoré zahŕňajú požiadavky týkajúce sa množstva a typu prvkov - a nosnosti konštrukcie.  Zhotovujeme jednotlivé časti väzníkov, ktoré sú vzájomne zlisované.

SKLADOVÉ ZÁSOBY
Z čoho bude vyrobená moja strešná konštrukcia?

Hobľované sušené a strojne triedené drevo C24 sa skladuje v sklade za vhodných podmienok, t. j. pod strechou, ktorá zaisťuje voľný prúd vzduchu. Na sklade máme stále pripravené zásoby dreva, aby sme mohli čo najrýchlejšie reagovať na potreby našich zákazníkov. . 

Vyroba-drevenych-konstrukcii-s-belatti
Stresne-konstrukcie-vyrabane-kombinaciou-kovovych-spojok-a-klasickej-tesarskej-vazby

TECHNOLÓGIA I
STYČNÍKOVÉ DOSKY
Čo ponúkajú drevené priehradové konštrukcie?

Naša spoločnosť je od začiatku oficiálnym kvalifikovaným partnerom americkej spoločnosti MiTek, ktorá je najväčším a najstarším svetovým výrobcom styčníkových dosiek, ako aj vývojárom výrobnej technológie a špecializovaného softvéru na spracovanie statiky stavby. To nám umožňuje mať vždy k dispozícii najlepšie výrobné stroje a softvér a držať krok s aktuálnymi trendmi. Pomocou technológie lisovaných styčníkových dosiek dokážeme vyrobiť prakticky ľubovoľný typ krovu od priehradových väzníkov,

IMPREGNÁCIA I
PRÍPRAVA NA MIERU

Ako sa plány realizujú?

Drevo je pred spracovaním ošetrené ponorením do impregnačnej kvapaliny. Tento insekticídny a fungicídny roztok pomáha zvyšovať jeho odolnosť. Po získaní správneho náteru je drevo rezané poloautomatickou pílou. Ide o technológiu riadenú počítačovým softvérom, ktorá nastavuje požadovaný rozmer prvkov čítaním súborov CNC, ktoré boli spracované statikmi. Stroj tiež automaticky označuje každú položku, čím vylučuje možnosť ľudskej chyby pri označovaní. Vďaka nožnicovým podávačom a automatickému meraču rozmerov dosahuje technológia rýchlosť rezania až 150 - 200 prvkov za hodinu.

Zhotovanie-striech-navrch-a-vyroba
vyrobna-technologia-belatti

VÝROBNÁ TECHNOLÓGIA
 

Naša výroba je NAJVÄČŠIA, NAJMODERNEJŠIA a NAJPRESNEJŠIA výroba v Karpatskej kotline. Výrobná hala, ktorá presahuje viac ako 3 500 m2, sa nachádza na priemyselnom pozemku s rozlohou takmer 8 500 m2. V roku 2021 sme tu nainštalovali našu novú výrobnú technológiu, ktorá je v regióne UNIKÁTNA!

Na obrázku: Automatický lis Mark1 s laserovými projektormi, automatickým systémom Easy-Jig a automatickými vyhadzovačmi

AUTOMATICKÝ LIS

CNC riadená lisovacia hlava sníma polohu styčníkových dosiek zo statického návrhu, takže dokáže lisovať v automatickom režime bez obsluhy. Veľkosť tlakovej sily sa nastavuje automaticky v závislosti od typu a veľkosti styčníkových dosiek

LASEROVÉ PROJEKTORY

Geometria všetkých prvkov priehradových nosníkov, vrátane drevených prvkov a styčníkových dosiek, je premietaná na lisovací stôl pomocou stropných laserových projektorov, ktoré operátorom jasne definujú tvar a presné umiestnenie nosníkov a prvkov .

SYSTÉM EASY-JIG

Automatické pohyblivé kotúče namontované na lisovacom stole sa prispôsobia vonkajšiemu obrysu priehradového nosníka (za menej ako 30 sekúnd), ktorý práve chceme zostaviť, čím sa eliminujú možné rozmerové chyby, a čím je zaručená rozmerová presnosť konzoly mriežky

hatter-technologia.jpg
preprava-priehradovych-nosnikov

PREPRAVA
Zabezpečujeme profesionálnu prepravu väzníkových krovov

Pri navrhovaní treba okrem statických požiadaviek brať do úvahy aj transport konštrukcie. V odôvodnených prípadoch, keď statické požiadavky neumožňujú rozdelenie konštrukcie na uľahčenie prepravy, je možné zvážiť špeciálnu, nadrozmernú prepravu.

REALIZÁCIA NA MIESTE
Navrhneme, staticky posúdime, vyrobíme, dovezieme a aj zmontujeme naše väzníkové strešné konštrukcie 

 Po dodaní sa prvky na mieste zdvihnú pomocou žeriavu alebo hydraulickej ruky. Montáže vykonávajú naše vyškolení tímy s dlhoročnými skúsenosťami. V prípade rodinného domu môžeme očakávať montážnu dobu 2-3 dni. Naše tímy taktiež plynulo riešia vzniknuté otázky a dodržiavame stanovené termíny.

Vyroba-drevenych-konstrukcii-s-belatti-strecha-na-kluc
bottom of page