Prirodzene.

Z dreva.

TECHNOLÓGIA

Realizovane-typy-striecha-konstrukcii

FÁZY PRÁCE

vypracovanie návrhu/projektu

výroba

preprava

montáž na mieste

Navrh-yroba-a-montaz-vaznikovych-krovov-staticka-bezpecnost

VYPRACOVANIE NÁVRHU/PROJEKTU
Kto mi navrhuje strechu?

Prvou fázou každého procesu je zameranie stavby. Projekt je následne spracovaný našimi statikmi v špeciálnom softwari vo vzťahu k požadovaným normám, ktoré zahŕňajú požiadavky týkajúce sa množstva a typu prvkov - a nosnosti konštrukcie.  Zhotovujeme jednotlivé časti väzníkov, ktoré sú vzájomne zlisované.

SKLADOVÉ ZÁSOBY
Z čoho bude vyrobená moja strešná konštrukcia?

Hobľované sušené a strojne triedené drevo C24 sa skladuje v sklade za vhodných podmienok, t. j. pod strechou, ktorá zaisťuje voľný prúd vzduchu. Na sklade máme stále pripravené zásoby dreva, aby sme mohli čo najrýchlejšie reagovať na potreby našich zákazníkov. . 

Vyroba-drevenych-konstrukcii-s-belatti
Stresne-konstrukcie-vyrabane-kombinaciou-kovovych-spojok-a-klasickej-tesarskej-vazby

TECHNOLÓGIA
Čo ponúkajú drevené priehradové konštrukcie?

Naša spoločnosť je od začiatku oficiálnym kvalifikovaným partnerom americkej spoločnosti MiTek, ktorá je najväčším a najstarším svetovým výrobcom väzníkových striech, ako aj vývojárom výrobnej technológie a špecializovaného softvéru na spracovanie statiky stavby. To nám umožňuje mať vždy k dispozícii najlepšie výrobné stroje a softvér a držať krok s aktuálnymi trendmi. Pomocou technológie lisovaných styčníkových dosiek dokážeme vyrobiť prakticky ľubovoľný typ krovu od priehradových väzníkov,

PRÍPRAVA NA MIERU
Ako sa plány realizujú?

Drevo je pred spracovaním ošetrené ponorením do impregnačnej kvapaliny. Tento insekticídny a fungicídny roztok pomáha zvyšovať jeho odolnosť. Po získaní správneho náteru je drevo rezané poloautomatickou pílou. Ide o technológiu riadenú počítačovým softvérom, ktorá nastavuje požadovaný rozmer prvkov čítaním súborov CNC, ktoré boli spracované statikmi. Stroj tiež automaticky označuje každú položku, čím vylučuje možnosť ľudskej chyby pri označovaní. Vďaka nožnicovým podávačom a automatickému meraču rozmerov dosahuje technológia rýchlosť rezania až 150 - 200 prvkov za hodinu.

Zhotovanie-striech-navrch-a-vyroba
Bezpecnostna-strecha-firma-na-realizovanie-striech

VÝROBA
Aké spoje používame medzi prvkami?

Väzníky sú zostavené na lisovacích stoloch podľa výrobnej dokumentácie. Styčníkové dosky vo vhodnej polohe sú zalisované do dreva tlakovou silou 30-50 ton. Pomocou lasera určíme presné umiestnenie styčníkových dosiek. Styčníkové dosky umožňujú takmer pevnejšie spojenie ako samotná štruktúra dreva. 

PREPRAVA
Zabezpečujeme profesionálnu prepravu väzníkových krovov

Pri navrhovaní treba okrem statických požiadaviek brať do úvahy aj transport konštrukcie. V odôvodnených prípadoch, keď statické požiadavky neumožňujú rozdelenie konštrukcie na uľahčenie prepravy, je možné zvážiť špeciálnu, nadrozmernú prepravu.

Ulahcena-konstrukcia-realizovanie-montaz-striech
Vyroba-drevenych-konstrukcii-s-belatti-strecha-na-kluc

REALIZÁCIA NA MIESTE
Navrhneme, staticky posúdime, vyrobíme, dovezieme a aj zmontujeme naše väzníkové strešné konštrukcie 

 Po dodaní sa prvky na mieste zdvihnú pomocou žeriavu alebo hydraulickej ruky. Montáže vykonávajú naše vyškolení tímy s dlhoročnými skúsenosťami. V prípade rodinného domu môžeme očakávať montážnu dobu 2-3 dni. Naše tímy taktiež plynulo riešia vzniknuté otázky a dodržiavame stanovené termíny.